Anglická popová zpěvačka a kytaristka Ellie Gouldingová podruhé vystoupí v Česku. Vydává album a chystá se na evropské turné, v jehož rámci se 30. ledna 2016 zastaví v pražské O2 areně.

Vstupenky budou k dostání od 25. září v síti Ticketportal za ceny v rozmezí 990 do 1390 korun, jak v pátek uvedl promotér Petr Novák. Spolu s jeho agenturou Live Nation koncert pořádá Fource Entertainment.

Gouldingová před dvěma lety vyprodala pražský klub SaSaZu.

Zpěvačka, které pomohl úspěch v anketě BBC Sound of 2010 a vítězství Ceny kritiků na BRIT Awards, je dnes jednou z nejvyhledávanějších popových interpretek.

"Patří mezi ty umělce, kteří se kromě rodné Británie dokázali prosadit i v amerických žebříčcích a dlouho okupovat první příčky," uvedl Novák.

Očekávání fanoušků Gouldingová naplnila hned svým debutovým albem Lights, na které navázala veleúspěšnou deskou Halcyon. Do dnešního dne se jí prodalo přes 2 miliony kopií.

Po delší odmlce nyní rodačka z anglického Herefordu přichází s novou deskou, která nese název Delirium. "Popisuje dny, kdy jsem neskutečně šťastná a někdy zase přesně naopak. Jsem vlastně pořád ve stavu deliria," vysvětluje Gouldingová.

Novém album má prý shrnovat vše, co doposud zažila. Obsahuje 16 tracků, v deluxe verzi ještě o šest víc. Na desce se podílely osobnosti jako Max Martin, Greg Kurstin, Ryan Tedder z One Republic nebo Guy Lawrence z Disclosure.

Novinkou a zároveň první ochutnávkou je singl On My Mind, který zpěvačka právě pustila do světa. Album vyjde 6. listopadu.

Osmadvacetiletá Ellie Gouldingová v poslední době bodovala hitem Love Me Like You Do, který je ústřední skladbou k filmu Padesát odstínů šedi. Podílela se také na soundtracku k filmu Divergence.

Spojením s Calvinem Harrisem se zrodil track I Need Your Love nebo Outside, spolupráce se skupinou Major Lazer dala za vznik skladbě Powerful.

Související