Fanoušci rodinného animovaného seriálu Simpsonovi, jejž vysílá americká televize Fox, by si mohli myslet, že po šestadvaceti letech už tvůrcům docházejí nápady. Jenže opak je pravdou.

V neděli americká televize začíná vysílat novou řadu Simpsonových. A v první epizodě nazvané Every Man’s Dream se Marge Simpsonová rozhodne, že má svého manžela dost a že jej odpouští. Homera Simpsona následně svede vzpurná drogistka, kterou v americké verzi namluvila herečka Lena Dunhamová, hvězda televizního seriálu Girls.

Fanoušci vědí, že to není poprvé, co mají Homer a Marge problémy v manželství. Výkonný producent seriálu Al Jean řekl, že scenáristé díky této situaci mohli hlouběji prozkoumat vztah obou manželů.

„Měli jsme už spoustu epizod o problémech v manželství Homera a Marge. Ještě nikdy jsme se ale nedostali do toho bodu, kdy by Marge řekla: Mám toho dost, chci rozvod,“ prohlásil Jean.

Simpsonovi měli v americké televizi premiéru roku 1989. Vyprávějí o zaměstnanci jaderné elektrárny Homerovi, kterého trpí jeho manželka Marge, dále o jejich zpovykaném synovi Bartovi, drahé dceři Líze a její chytré malé sestře Maggie. Seriálu se podařilo vystihnout ducha doby, funguje také jako satira na současnou popkulturu.

V nové řadě se zlému Levákovi Bobovi konečně podaří zabít svoji nemesis Barta Simpsona, byť jen na okamžik – dojde k tomu v halloweenské epizodě nazvané Treehouse of Horror. Jiná epizoda zaměřená na Barta bude fungovat jako parodie nedávného filmu Chlapectví, v další si Marge konečně odpočine – ovšem ve vězení.

Homer bude volit v amerických prezidentských volbách roku 2016 a fanoušci Simpsonových ve filmu z roku 2007 vezmou zavděk, že se v nové řadě znovu objeví Homerův domácí miláček, prase zvané Spider-vepř.

V americké verzi herečka Sofia Vergara, známá ze seriálu Taková moderní rodinka, namluví Bartovu novou učitelku, do níž se chlapec zamiluje. Podle tvůrců se z učitelky může stát periodicky se objevující postava i v budoucích řadách.

Seriál Simpsonovi se letos musel vypořádat s obtížnou situací, kdy kvůli smluvním neshodám svůj odchod oznámil herec Harry Shearer, jenž namluvil zbohatlíka Montgomeryho Burnse nebo souseda Simpsonových Neda Flanderse. Tvůrcům se ale situaci podařilo vyřešit a v červenci herec oznámil, že bude svým postavám poskytovat hlas i nadále.

Producent Jean uvedl, že by „nechtěl dělat seriál bez herců, s nimiž spolupracujeme“. Shearer, ale také Dan Castellaneta (hlas Homera), Nancy Cartwrightová, která mluví Barta, Julie Kavnerová neboli hlas Marge, Yeardley Smithová (Líza Simpsonová) a Hank Azaria – všichni podepsali smlouvy na čtyři další řady seriálu.

Simpsonovi by tak na obrazovkách měli vydržet alespoň do 28. sezony. Producent Jean ale věří, že televize Fox seriál nechá běžet až do doby, kdy bude slavit třicet let – pak bude nad budoucností Simpsonových opět viset otazník.

Související