Americká zpěvačka, skladatelka, producentka, tanečnice a herečka Janet Jacksonová vystoupí 20. dubna příštího roku v pražské O2 areně. Sestra popového krále Michaela Jacksona v Česku vystoupí poprvé.

Devětačtyřicetiletá umělkyně se představí v rámci turné k novému albu Unbreakable, jak za pořádající agenturu Live Nation informoval Petr Novák.

Mezi nejúspěšnější písně Jasksonové patří například Runaway, Nasty, Black Cat nebo Rhythm Nation.

Návštěvníci koncertů Unbreakable World Tour se seznámí s první nahrávkou Jacksonové za posledních sedm let, která mimo jiné přinesla i úspěšný singl No Sleep.

Držitelka desítek hitparádových úspěchů na albu spolupracovala s producentským týmem, který tvoří Jimmy Jam a Terry Lewis.

Jacksonová během své dosavadní hudební kariéry získala šest cen Grammy, nominaci na Oscara a desítky nominací na American Music Awards, MTV Video Music Awards, Billboard Music Awards a řadu dalších.

Jako herečka se objevila například ve filmu Zamilovaný profesor nebo Malcolm X. S tržbami za prodej více než 160 milionů desek po celém světě se stala jednou z nejprodávanějších umělkyň všech dob.

Předprodej vstupenek v cenách 1790 až 2690 korun bude zahájen 16. října.

Související