Sibiř. Už samo slovo vyvolává asociace, od romantiky pastevců sobů přes vzpomínky na epopej československých legionářů až po stalinské lágry. Ale co se vlastně o Sibiři ví kromě klišé o krásách Bajkalu a krutých mrazech? A kdo kromě specializovaných znalců ví něco o současném sibiřském výtvarném umění? Změnit se to snaží nový festival Sibiř, Sibiř, který do 5. listopadu probíhá v pražské galerii Zahradník.

V článku se dále dozvíte

  • V pražské galerii Art Zahradník probíhá první ročník festivalu sibiřské kultury.
  • Sibiř sebe sama kulturně "obsluhuje", ví, že kvalitní výstavy evropských či amerických hvězd tak daleko nedorazí.
  • V posledních letech umělci ze Sibiře přestávají odjíždět do Moskvy či Petrohradu a naopak rozvíjejí vlastní totožnost.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.