V Praze příští rok na jaře vystoupí jeden z nejvýznamnějších současných skladatelů filmové hudby Hans Zimmer. Koncert autora hudby k filmům Piráti z Karibiku, Temný rytíř, Šifra mistra Leonarda, Lví král nebo Rain Man se uskuteční 7. května v O2 areně.

Držitel Oscara Zimmer zahraje skladby ze své tvorby společně s mnohačlennou hudební skupinou, Českým národním symfonickým orchestrem a pěveckým sborem, jak za pořadatele uvedl Martin Zvoníček.

Zimmer přijede do Prahy koncertovat v rámci svého prvního světového turné. Vedle české metropole se zastaví například také v Londýně, Berlíně, Paříži, Vídni, Krakově nebo Sofii.

Skladatel ohlásil, že bude vystupovat společně s padesátičlenným hudebním tělesem a sám zahraje na několik hudebních nástrojů. Předprodej vstupenek na pražský koncert začne 11. listopadu, k dispozici budou v síti Ticketportal.

Původem německý autor Hans Zimmer složil hudbu také k filmům Počátek, Sherlock Holmes, Gladiátor, Pearl Harbor, Hannibal, Tenká červená linie, Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna nebo Interstellar.

Ve světě filmové hudby debutoval Rain Manem, který Zimmerovi otevřel dveře do prostředí velkofilmů. Jeho tvorba je asi nejvíce spjata s filmy britského režiséra Ridleyho Scotta. Celkově pracoval Zimmer na více než stovce snímků.

Osmapadesátiletý Zimmer shromáždil devět nominací na filmovou cenu Oscar. Obdržel ji v roce 1995 za práci na snímku Lví král.

Na hudební ceny Grammy byla jeho tvorba nominována dvanáctkrát, dostal ji v roce 1995 za Lvího krále, o rok později za hudbu ke snímku Krvavý příliv a v roce 2009 za Temného rytíře.

Související