Novým generálním partnerem festivalu Pražské jaro se stala společnost Česká telekomunikační infrastruktura a.s. (CETIN), za kterou stojí nejbohatší Čech Petr Kellner.

Smlouva byla uzavřena na dva roky s tříletou opcí. Předseda představenstva CETINu Martin Vlček konkrétní částku, jakou společnost poskytne, neprozradil. Podotkl však, že půjde o něco vyšší příspěvek, než byl příspěvek předchozího generálního partnera. "Tedy o významný příspěvek rozpočtu festivalu," sdělil.

Mezinárodní hudební festival loni přišel po 14 letech o generálního partnera, kterým byla Česká spořitelna. Bankovní dům v září přešel k České filharmonii.

Rozpočet letošního 70. ročníku festivalu byl přibližně 83 milionů korun, v posledních letech se pohyboval mezi 75 až 80 miliony korun.

"V tuto chvíli probíhají jednání o výši podpory v roce 2016 ze strany ministerstva kultury. Tato podpora je tradičně pro festival mimořádně důležitá, jak z finančního, tak symbolického hlediska, ve smyslu stvrzení statutu nevýznamnějšího festivalu klasické hudby v České republice," informoval ředitel festivalu Roman Bělor.

Oficiálním partnerem festivalu nadále zůstala akciová společnost RWE Česká republika. Tradičním podporovatelem festivalu je také hlavní město Praha, jehož podpora ve srovnání s letoškem v příštím roce vzroste. Záštitu nad festivalem převzal prezident České republiky Miloš Zeman.

Již 71. ročník festivalu začne 12. května příštího roku. Nabídne 50 koncertů klasické hudby v 17 koncertních sálech.

Související