Fantasy seriál HBO Hra o trůny je mimo jiné známý násilnými úmrtími svých protagonistů. Když ale v seriálu zemřela oblíbená postava Jona Sněha, fanoušci hned začali spekulovat, jestli se hrdina přece jenom na obrazovky nevrátí. Nyní se zdá, že měli pravdu.

V pondělí oficiální twitterový kanál Hry o trůny zveřejnil plakát, na němž je část zkrvavené tváře Jona Sněha a jeho vlasů. Obrázek doprovází heslovitá zpráva: "APRIL. #GoTSeason6" s odkazem na duben 2016, kdy HBO začne vysílat šestou řadu Hry o trůny.

Je to první oficiální náznak, že postava Jona Sněha, jehož ztvárnil britský herec Kit Harington, má v seriálu ještě budoucnost. Zpráva vyvolala značný zájem na sociálních sítích – v pondělí byla na Twitteru během tří hodin nasdílená více než 35 tisíckrát, nyní už má přes 66 tisíc retweetů.

Seriál Hra o trůny, jenž vychází ze ságy Píseň ledu a ohně amerického spisovatele George R. R. Martina, vypráví epické fantasy příběhy z bitev o Sedm království. Jde o nejsledovanější seriál stanice HBO, každou epizodu ročně vidí v průměru 20 milionů diváků.

Pochybovat o tom, zda Jon Sníh skutečně zemřel, začali fanoušci poté, co byl herec Harington spatřen při natáčení nové řady seriálu v Irsku. Dalším podnětem pro spekulace bylo, když si Harington odmítl zkrátit pro jeho postavu typický účes.

Další důvod ke spekulacím pak daly útržky z rozhovorů s dalšími herci. HBO i tvůrcům seriálu se spekulace ohledně budoucnosti Jona Sněha zjevně líbí – tvůrci se dotazům na Sněha vyhýbají a herce Kita Haringtona nezvou na žádné z oficiálních akcí pro fanoušky.

Jon Sníh je nemanželským synem lorda Eddarda Starka, jenž byl zabit v první řadě seriálu, a velitelem Noční hlídky. Jeho postava přežila pět řad seriálu. V poslední epizodě, odvysílané letos v červnu, byl ale Jon Sníh zrazen vlastními muži z Noční hlídky a zdánlivě ubdován k smrti.

Přes všechny náznaky stále nelze s určitostí říci, zda je Jon Sníh naživu – zvlášť v seriálu, v němž figurují temná magie, intriky nebo armáda mrtvých vedená tajuplným Bílým chodcem. Přestože fanoušci tragické smrti Sněha litovali, čtenáři knih R. R. Martina začali ihned naznačovat, že by se Sníh mohl v dalších dilech vrátit – byť možná jako postava z onoho světa.

Související