Britská popová hvězda Elton John vystoupí 26. listopadu příštího roku v pražské O2 areně. Jeden z nejúspěšnějších umělců v historii populární hudby s doprovodnou kapelou představí největší hity své více než čtyřicetileté kariéry.

Celkem se Johnových nahrávek po světě prodalo více než 200 milionů kopií, jak za pořádatele koncertu Live Nation upřesnil Petr Novák.

"Zazní hity jako Daniel, Candle In Wind, I’m Still Standing nebo Can You Feel The Love Tonight, která byla oceněna Oscarem a zazněla v animovaném filmu Lví král," uvedl Novák.

Vstupenky v cenách od 1590 do 2690 korun budou v prodeji od 16. prosince.

Nositel Řádu britského impéria se do Prahy vrátí po třech letech od své poslední návštěvy. V zaplněné pražské O2 areně v roce 2013 představil své tehdy aktuální album The Diving Board a největší hity své dlouholeté kariéry.

Britský sir, vlastním jménem Reginald Kenneth Dwight, se populární hudbě věnuje více než 40 let. Proslavil se ale i svými dalšími aktivitami - podporou charitativních projektů, založením nadace na pomoc nemocným AIDS i bojem za legalizaci sňatků mezi osobami stejného pohlaví.

Poprvé se Elton John v Praze představil v roce 1984 v tehdejším Paláci kultury. Do české metropole ale vkročil již v prosinci 1983 coby prezident a majitel anglického fotbalového klubu Watford.

Související