Australská hardrocková kapela AC/DC vystoupí 22. května příštího roku pod širým nebem v pražských Letňanech. Milovníkům hlučného rokenrolu s výraznými kytarovými rify se představí v rámci svého turné na podporu posledního alba Rock or Bust, uvedl za pořádající agenturu Live Nation Petr Novák.

Předprodej vstupenek v cenách od 1690 do 2490 korun bude zahájen 16. prosince. Lístky na předchozí pražský koncert AC/DC v O2 areně v roce 2009 vykoupili fanoušci za pouhé dva dny.

V České republice je kapela, charakteristická svým řinčivým zvukem, extatickým zpěvem, ostrými kytarovými riffy i valivým rytmem, velmi populární. Její poslední album Rock or Bust loni v tuzemské prodejní hitparádě obsadilo třetí místo, DVD Live at River Plate v roce 2011 se ihned po vydání dostalo na první místo.

Ke dnešku mají AC/DC na svém kontě přes 200 milionů prodaných alb. Z nich nejúspěšnější je deska Back in Black z roku 1980, první album se současným zpěvákem Brianem Jonsonem, kterého se prodalo devětašedesát milionů.

"Zlí jazykové tvrdí, že celá hvězdná kariéra AC/DC je postavena všeho všudy na třech akordech. Potom je tedy obdivuhodné, co všechno s touhle trojicí akordů dokázali," podotkl Novák.

V Praze se AC/DC představí již počtvrté. Poprvé zde vystoupili v roce 1996 ve vyprodané hale v Holešovicích. Druhý koncert o pět let později přilákal na spartakiádní stadion na Strahově přes 20 tisíc diváků, byla to však sotva polovina počtu fanoušků, než s jakým počítali pořadatelé.

Skupinu AC/DC, jejíž název je označením střídavého a stejnosměrného elektrického proudu, založili v roce 1973 v Sydney bratři Angus a Malcolm Youngovi. Do rockové historie se kapela zapsala hity jako Highway to Hell, Let There Be Rock nebo Whole Lotta Rosie. V roce 2003 byla v New Yorku uvedena do rokenrolové síně slávy.

Související