Na infarkt v pátek zemřel chicagský soulový, bluesový a gospelový zpěvák Otis Clay, jenž celá desetiletí dělal hudbu mísící nejrůznější vlivy. O úmrtí třiasedmdesátiletého interpreta informovali jeho manažeři ze společnosti Heart & Soul.

Clay se narodil v okolí někdejší plantáže Waxhaw v americkém státě Mississippi, kde také později začal zpívat gospel. Podle biografie na svých webových stránkách v polovině 50. let přijel do Chicaga a začal pronikat na tamní hudební scénu.

Clayův první hit v žánru rhythm & blues se jmenoval That's How It is (When You're in Love) a vyšel roku 1967. O rok později se Clay do hitparád dostal s dalším singlem She's About a Mover.

V polovině 70. let si zpěvák založil vlastní vydavatelství Echo Records.

Za album nazvané Walk a Mile in My Shoes roku 2008 získal nominaci na žánrovou Grammy v kategorii R&B. Před třemi roky byl uveden do Bluesové síně slávy v Memphisu.

Otis Clay pomáhal urovnávat spory v místní chicagské komunitě. Byl také členem správní rady neziskové organizace People For New Direction, která se snaží hledat řešení pro sociálně-ekonomické problémy v západní čtvrti města.

Clay byl rovněž předsedou správní rady společnosti Tobacco Road, která v Chicagu vybudovala kulturní centrum.

Související