Dlouhé nadvládí jednoho titulu je u konce. Čtyři týdny vydržel film Star Wars: Síla se probouzí od společnosti Disney na špici návštěvnosti severoamerických kin, než jej tento víkend vytlačil Universal se svým snímkem Poldův švagr.

Toto pokračování komedie Jízda švárů promítalo 3175 kin a utržilo 34 milionů dolarů za celý víkend. Ten ale ve Spojených státech prodlužuje svátek připomínající vůdce hnutí za občanská práva Martina Luthera Kinga. Za celé čtyři dny bude film mít na kontě okolo 39,5 milionu dolarů.

Vesmírná opera Star Wars s tržbami 25,1 milionu dolarů sklouzla na třetí místo, během čtyř svátečních dnů budou její tržby činit okolo 30 milionů dolarů. V USA už film celkově utržil 851 milionů dolarů, celosvětově 1,86 miliardy.

Na to, aby pro Poldova švagra dal znovu dohromady herce Kevina Harta a rapera Ice Cubea, vynaložil Universal částku 40 milionů dolarů. Ve snímku se tito dva rozhádaní policisté snaží dohnat ke spravedlnosti gang dealerů drog z Miami.

Filmu Revenant: Zmrtvýchvstání, za nímž stojí společnost Fox, pomohlo, že ve čtvrtek obdržel dvanáct, celkově nejvíc nominací na Oscara. Získat může i cenu pro film roku a herecké trofeje pro Leonarda DiCapria a Toma Hardyho. Film vyprávějící o lovci kožešin, který se chce pomstít, během posledních tří dnů utržil 29,5 milionu dolarů.

Revenant: Zmrtvýchvstání již v USA celkově nasbíral 87,7 milionu dolarů a očekává se, že za poslední čtyři dny budou jeho tržby činit 34 milionů dolarů. Ambiciózní titul, jehož vznik provázely produkční potíže, rozpad štábu a navýšení rozpočtu z 90 na 135 milionů dolarů, financovala společnost New Regency.

Snímek společnosti Paramount zvaný 13 hodin: Tajní vojáci z Benghází o víkendu způsobil politickou kontroverzi a k reakci přiměl dokonce mluvčího CIA. Během prvních tří dnů film utržil solidních 16 milionů dolarů. Výroba stála 50 milionů dolarů, očekává se, že za celé čtyři dny tržby 13 hodin dosáhnou 19 milionů. Snímek promítá 2389 biografů.

Film vypráví o útoku islamistů na americký konzulát v libyjském městě Benghází roku 2012. Tento incident zapříčinil smrt velvyslance USA v Libyi Christophera Stevense. Kritici amerického prezidenta z republikánské strany kladou za vinu vládě Baracka Obamy, že útok nepředvídala a nebyla schopna na něj adekvátně zareagovat.

Další snímek Ledová sezóna, za nímž stojí společnost Lionsgate, o víkendu z projekcí v 2411 kinech utržil 6,7 milionu dolarů. Animovaný film o ledním medvědovi, který se z Arktidy dostane až do New Yorku, by během svátečních čtyř dnů měl utržit 8,8 milionu dolarů.

Revenant o víkendu nebyl jediným titulem, na nějž se lidé vypravili díky nominaci na Oscara. Také tržby filmu Brooklyn, za nímž stojí firma Fox Searchlight, vzrostly o 51 procent na 2 miliony dolarů. Promítal se v 687 kinech. Celkově již snímek utržil 25 milionů dolarů.

Rovněž snímek Room, na Oscarech nominovaný v hlavní kategorii, si polepšil, a to o celých 500 procent. Za víkend utržil 893 tisíc dolarů z projekcí v 293 kinech. Film vyrobený společností A24 celkově utržil 6,2 milionu dolarů.

Související