Světově proslulá česká mezzosopranistka Magdalena Kožená v úterý zazpívá s komorním souborem v Dvořákově síni pražského Rudolfina.

Hudebníci, kteří v rámci vystoupení spojí své interpretační umění, jsou uznávanými špičkami ve svých oborech v čele s šéfdirigentem Berlínské filharmonie Sirem Simonem Rattlem.

Rattle, manžel Kožené, se tentokrát představí jako klavírista. Koncert je součástí rezidence Magdaleny Kožené ve 120. koncertní sezoně České filharmonie.

V doprovodném tělesu se jako flétnista představí také švýcarský dirigent Kaspar Zehnder, který vedl Pražskou komorní filharmonii v roce 2009 při vystoupení Kožené v Národním divadle v Praze.

Program úterního koncertu nabídne skladby Antonína Dvořáka, Igora Stravinského, Maurice Ravela, Richarda Strausse, Johannese Brahmse a Leoše Janáčka.

Kožená měla v Rudolfinu vystoupit loni v říjnu na koncertu s klavíristkou Mitsuko Uchidaovou. Kvůli onemocnění japonské umělkyně však bylo vystoupení zrušeno.

Brněnská rodačka Kožená patří ke světové operní špičce. Pozici jedné z nejvyhledávanějších a nejvýraznějších mezzosopranistek dokládá řada ocenění, která ve své kariéře získala v České republice a v zahraničí, i exkluzivní smlouva s nahrávací společností Deutsche Grammophon.

Související