Fanoušci velkorozpočtového filmu Star Wars: Síla se probouzí budou na pokračování čekat celé dva roky. Společnost Walt Disney Company ve středu odložila premiéru Star Wars: Epizody VIII o sedm měsíců.

Osmá epizoda, jejíž scénář napíše a natočí Rian Johnson, tak bude mít premiéru 15. prosince 2017. Původně se počítalo s tím, že do kin přijde již 26. května.

V posledních letech do biografů nejvíc diváků přilákaly hollywoodské velkorozpočové snímky, které měly premiéru v létě. Disney si ale zjevně všiml mimořádného kasovního úspěchu, jejž Síla se probouzí dosáhla navzdory své prosincové premiéře.

Z filmu už se stal historicky komerčně nejúspěšnější titul v USA a v Kanadě, kde utržil 861 milionů dolarů. V celosvětovém měřítku je Síla se probouzí na třetím místě s tržbami 1,88 miliardy dolarů.

Epizoda VIII se v Londýně začne natáčet příští měsíc. Očekává se, že film bude pokračovat v líčení příběhů nových hrdinů Rey (tu hraje Daisy Ridleyová), Finna (John Boyega), Poe Damerona (Oscar Isaac) a zlého Kylo Rena (Adam Driver).

Ve snímku by se také opět měli objevit veteráni série Carrie Fisherová v roli generálky Leiy a Mark Hamill coby Luke Skywalker. Disney ale obsazení filmu nekomentuje.

Letos v prosinci do kin přijde samostatný snímek ze série Star Wars nazvaný Rogue One, který se zaměří na nové postavy.

A v květnu 2017, kdy měla do kin přijít Epizoda VIII Hvězdných válek, bude mít Disney starosti s jiným snímkem – do kin místo něj pošle pátý díl populární série Piráti z Karibiku s Johnnym Deppem v hlavní roli. Tato série zatím celosvětově utržila 3,7 miliardy dolarů.

Související