Rád jsem se s ním bavil. Když byl v kondici a měl čas, bylo to jako čerpat ze studny poznání.

Krásně kreslil. Jeho rozměrné barevné skici byly svébytnými uměleckými díly, která sběratelé vystavovali jako obrazy. Kdysi jsem se ho v této souvislosti zeptal, jestli by nechtěl být malířem, protože by byl − na rozdíl od práce architekta nebo designéra, jejíž výsledek ovlivňuje řada faktorů − nepoměrně svobodnější.

Jeho vysvětlení bylo odzbrojující a nečekané: "Nebavilo by mě být malířem, který si může malovat, co chce a jak se mu zachce. Mě by ani nic nenapadlo. Nejsem člověk, který nosí v hlavě plno nápadů a na počkání z nich něco udělá. Jsem člověk, který se potřebuje potkávat s problémy a rozvažovat je, být pro nebo proti. Z racionálního boje myšlenek dostávám pak řešení."

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.