Za mlhou hustou tak, že by se dala krájet, a dost možná ještě dál, je rybníček Brčálník, začíná každý z dílů večerníčku o Rákosníčkovi. Za mlhu hustou tak, že by se dala krájet, a dost možná ještě dál, se včera odebral i jeho tvůrce, kreslíř a animátor Zdeněk Smetana. Kromě Rákosníčka vymyslel podobu Křemílka a Vochomůrky, Malé čarodějnice nebo psíků Štaflíka a Špagetky, již doprovázeli na dobrou noc mnoho generací malých i velkých diváků. "Cenu pro mě měl úsměv dětí, který byl tím nejupřímnějším hodnocením toho, zda se mi něco povedlo," řekl nedávno výtvarník. Zdeněk Smetana zemřel ve věku devadesáti let. Jeho postavičky i jistota, že dobro zvítězí nad zlem, tady budou naštěstí stále

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru