Již za necelý měsíc Walt Disney Company vydá nové Star Wars: Síla se probouzí na nosičích DVD a Blu-ray. Film bude legálně ke stažení v HD kvalitě 1. dubna, o čtyři dny později vyjde na fyzických discích.

Podle vydavatele DVD a Blu-ray edice obsáhne vystřižené scény, film o filmu nazvaný Secrets of The Force Awakens a další kratší dokumenty z natáčení.

Podle serveru Yahoo.com mezi sedmi vystřiženými scénami bude například ta, v níž padouch Kylo Ren vstoupí na palubu lodi Millenium Falcon s posádkou vojáků snowtrooperů. Scéna zřejmě pochází z poslední čtvrtiny filmu odehrávající se na základně Starkiller Base.

DVD a Blu-ray verze obsáhnou mimo jiné krátký dokumentární film Building BB-8 o tom, jak producenti stavěli droida, jenž má ve snímku podstatnou roli.

Jiný krátký film nazvaný Blueprint of a Battle: The Snow Fight zase ukáže, jak se natáčela bitva se světelnými meči mezi hrdinkou Rey a Kylo Renem.

Ve snímku The Seventh Symphony pak skladatel John Williams bude hovořit o hudbě, kterou pro sedmou epizodu Hvězdných válek složil.

Film Star Wars: Síla se probouzí v amerických kinech utržil 926 milionů dolarů, jeho celosvětové tržby momentálně činí 2,05 miliardy dolarů. Nyní již začalo natáčení Epizody VIII, která má do kin přijít 15. prosince 2017.

Již letos v prosinci se začne promítat nový snímek ze světa Star Wars nazvaný Rogue One.

Související