Divadlo Ponec v úterý večer uvede premiéru nového sóla tanečnice Martiny Hajdyly Lacové v choreografii Andreje Petroviče. Zpracovává v něm jeden ze sedmi smrtelných hříchů – touhu a chtíč.

Inscenace se podle anglického termínu Lust, což znamená touhu, vášeň, rozkoš či smilstvo, jmenuje L / One of The Seven a opakuje se ve středu. Nejbližší reprízy se chystají na 5. dubna a 5. května.

Slovenský choreograf Petrovič se po deseti letech v zahraničí, kde působil především ve slavné Akram Khan Company, vrací na české a slovenské scény s projektem, jenž na jeviště převádí tematiku sedmi smrtelných hříchů.

V prvním ze sedmi sól se v roli zosobněné touhy představí Martina Hajdyla Lacová, zakladatelka souboru ME-SA a držitelka ocenění Tanečnice roku.

Petrovič absolvoval taneční konzervatoř v Banské Bystrici a VŠMU v Bratislavě, působil v Salcburku či Bruselu a od roku 2007 je členem Akram Khan Company. Ta s úspěchem několikrát hostovala i v Česku.

Andrej Petrovič tančil v představeních Bahok, Vertical Road, Confluence a na úvodním ceremoniálu olympijských her v Londýně. Od roku 2012 v souboru působí jako repetitor a asistent choreografa.

Martina Hajdyla Lacová absolvovala Akademii múzických umění v Praze, obor pedagogika tance. Během studií spolupracovala s mnohými českými a slovenskými choreografy, například Martou Polákovou, Mirkou Eliášovou, Šárkou Ondrišovou či skupinou Debris, i se zahraničními tvůrci.

Od roku 2010 působí jako tanečnice a pedagožka na volné noze. Kombinuje práci a tvorbu v domácím pražském prostředí se spolupracemi v zahraničních souborech.

V Praze jí nyní nejvíc zaměstnává domovská skupina ME-SA, kterou založila s tanečnicí a producentkou Karolínou Hejnovou, a soubory VerTeDance a Nanohach. Ve Švýcarsku pracuje se souborem Da Motus! a v Norsku s choreografkou Karen Fossovou. Její autorské sólo bylo v roce 2012 nominováno na Taneční inscenaci roku 2012. V roce 2015 získala cenu pro Tanečnici roku za výkon v SuperNaturals.