Americká kapela Red Hot Chili Peppers, která v 90. letech proslula kombinací funkové a rockové hudby, se po čtyřech letech vrátí do Prahy. Vystoupí 4. září v pražské O2 areně.

Vstupenky v cenách 1390 až 2590 korun budou v prodeji od 13. května, uvedl Petr Novák z pořadatelské agentury Live Nation. Půjde v pořadí již o čtvrtý český koncert sestavy.

Red Hot Chili Peppers do Prahy přijedou s novým albem The Getaway, jenž má vyjít už letos v červnu a které vytvořili s vyhledávaným producentem Danger Mousem.

Minulý týden kapela vydala první singl z desky nazvaný Dark Necessities.

Pořadatelé pražského koncertu slibují, že každý, kdo si koupí vstupenku na koncert, obdrží nové album ve fyzické či digitální podobě.

Red Hot Chili Peppers hráli naposledy v srpnu 2012 v pražském Edenu. „Je neuvěřitelné, že bizarní směs žánrů, které kombinují, drží pohromadě. Pražský koncert znovu prokázal, že je to hlavně díky rytmické sekci, bezkonkurenčně nejlepší ve své generaci,“ napsaly o koncertu Hospodářské noviny.

„Je nejen motorem občas zběsilého tempa a tankem, který se valí a drtí všechno před sebou, ale zároveň také zdrojem neuvěřitelně klikatých proměn temp a stylů, jimiž zhruba stominutová show oplývala.“

Související