Klavírista Maurizio Pollini ze zdravotních důvodů zrušil svůj recitál, který se měl uskutečnit 3. června v rámci festivalu Pražské jaro v Rudolfinu.

Místo Polliniho vystoupí Charles Richard-Hamelin.

Vstupenky na Polliniho recitál pozbývají platnosti, posluchačům bude vstupné vráceno v plné výši, uvedl v úterý mluvčí festivalu Pavel Trojan.

"V případně zájmu mohou diváci zakoupit vstupenky na náhradní koncert ve stejném termínu. Richard-Hamelin je laureátem Chopinovy klavírní soutěže 2015, kde rovněž získal zvláštní cenu udělenou Krystianem Zimermanem za nejlepší interpretaci klavírní sonáty Fryderyka Chopina," upřesnil Trojan.

Pokud byly vstupenky zakoupeny a zaplaceny on-line, ať už kartou, nebo bankovním převodem, platba bude vrácena automaticky na účet či kartu platícího.

Vstupenky, které byly koupeny přímo v prodejních místech, je možné vracet nejlépe v místě jejich nákupu od 12. května do 5. června.

Pražské jaro ve svém 71. ročníku nabídne pět desítek koncertů, o pět více než loni. Celkem Praha přivítá 14 orchestrů, 65 sólistů a dirigentů a 19 komorních souborů. Uznávané symfonické orchestry a interpreti dorazí z 23 zemí světa.

Zahajovací koncert uslyší lidé 12. května nejen v pražském Obecním domě, ale také v parku Kampa a v kinech. Smetanovu Mou vlast s Českou filharmonií letos nastudoval estonský dirigent Paavo Järvi.

Související