Odborníci oslovení Asociací pro ochranu a rozvoj kulturního dědictví ČR kritizují hlavní město za to, že chce zapůjčit Slovanskou epopej na výstavní turné po několika asijských zemích. Podle nich jakákoliv manipulace s plátny dílo nevratně poškozuje. Vedení hlavního města Prahy však podobné obavy odmítá a na svém rozhodnutí zapůjčit Slovanskou epopej do zahraničí trvá.

Muchova Slovanská epopej byla v minulosti v zahraničí vystavena již několikrát. Jednalo se například o výstavy v Chicagu, New Yorku, Stockholmu nebo ve Vídni. Po návratu však pokaždé bylo nutné dílo zásadním způsobem restaurovat. I proto se už v roce 1936 tehdejší pražští radní usnesli, že Slovanská epopej nebude nikam zapůjčována a zůstane trvale na území Československé republiky.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.