Anděl Petronel a čert Uriáš v podání Ivana Trojana a Jiřího Dvořáka spolu s režisérem Jiřím Strachem a dalšími herci představili ve čtvrtek na karlovarském festivalu volné pokračování pohádky Anděl Páně. Při natáčení se sešla řada hereckých osobností opět v čele s Jiřím Bartoškou v úloze Pána Boha. Diváci v kinech se s nimi setkají 1. prosince, ovšem na uvedení v České televizi si budou muset počkat, řekl režisér Strach.

Úlohy světců si ve filmu Anděl Páně 2 zopakovaly Klára Issová, Gabriela Osvaldová, Veronika Žilková a nově Lucie Bílá v úloze svaté Lucie. Josef Abrhám byl svatým Josefem, Petr Čtvrtníček svatým Petrem, Michal Horáček archandělem Michaelem. Jiřina Bohdalová hraje duši přicházející do nebe.

"Uplynulo dlouhých jedenáct let, takže to není rychlokvaška. Kdybychom se chtěli přiživit na úspěchu 'jedničky', tak bychom to asi natočili hned. Ale čekali jsme na skutečně dobrý scénář," uvedl Strach.

Podle něj jde o nový příběh chudé vdovy a její dcery, avšak nebe je ve svém humoru neměnné a zůstává. "Chemie těch dvou, Dvořáka a Trojana, a jejich souhra jsou po těch jedenácti letech ještě zralejší. Pro mě to bylo jedno obrovské 'déjà vu' - vidět je opět v těch samých kostýmech," uvedl režisér. Dodal, že snad ještě nikdy nenatočil film s takovou radostí.

"Jestli někdo očekává, že to bude letos na Vánoce v televizi, tak nebude - to podtrhuji dvakrát," zdůraznil režisér. "Kdo má rád první díl, tak ho dvojka nezklame," dodal.

Příběh se opět odehrává v adventním čase. Věčné tahanice hlavních hrdinů způsobí, že se jablko ze stromu poznání zakutálí z nebe na Zemi. Oba se kvůli tomu ocitnou v malém českém městě v předvečer svátku svatého Mikuláše, kdy jsou ulice plné čertovsko-andělského reje a mikulášského koledování. Čeká je řada dobrodružství, díky nimž objeví to, co má skutečnou cenu nejen pro lidi - lásku, přátelství a schopnost pomoci druhému.

Anděl Páně 2 vznikl podle scénáře Marka Epsteina v produkci společnosti Marlene Film Production a České televize za podpory Státního fondu kinematografie. Slovenskými koproducenty jsou společnosti et cetera group a RTV: Rozhlas a televízia Slovenska.

Související