Český animovaný film nazvaný Rosa & Dara a jejich velké prázdninové dobrodružství na festivalu v jihokorejském Soulu získal hlavní ocenění v dětské sekci.

"Cena je pro mě potvrzením, že náš film má mezinárodní přesah a venku si ho cení. Mám velkou radost, že porota kromě příběhu ocenila i výtvarné pojetí filmu," uvedl režisér a výtvarník Martin Duda, který se festivalu zúčastnil.

Snímek získal ocenění Distinction Award na přehlídce SICAF – Seoul International Cartoon & Animation Festival.

Film, uvedený do kin loni v říjnu, byl již prezentován na Cartoon Foru ve francouzském Toulouse a na festivalech ve Stuttgartu, Festivalu krátkých filmů Praha, slovenském Febiofestu nebo Academia Filmu Olomouc.

Brzy se snímek objeví na festivalu Supertoon v Chorvatsku nebo na festivalu Anibar Animation v Kosovu.

"Chtěli jsme, aby to byla pravá rodinná zábava, aby mohli náš film sdílet děti a dospělí společně. Úspěch filmu a knížky a festivalové ocenění je důkazem, že se nám to daří," podotkl producent filmu Vratislav Šlajer z Bionaut Animation.

"Rosa a Dara představují kombinaci 2D a 3D animace na svém současném tuzemském vrcholu a především nabízejí akční zábavu pro děti ve věku zhruba od šesti do osmi let, která českému dětskému publiku chybí," dodal.

Koproducentem filmu Rosa & Dara a jejich velké prázdninové dobrodružství je Česká televize. Film vznikl s podporou Fondu kinematografie a programu MEDIA Creative Europe.

Související