Ve vídeňské čtvrti Favoriten byl položen základní kámen nového sociálního bydlení. Vznikne zde 177 nových bytů za podpory města. Bytový komplex má být hotov začátkem roku 2018 a bude stát 41,5 milionu eur. Vídeň projekt financuje téměř z jedné třetiny. Nebude v něm chybět 700 míst pro kola a 368 pro osobní auta, stejně jako školka nebo park.

Nejen tento příklad ukazuje, jak Vídeň podporuje sociální bydlení a dopravu na kole na úkor soukromé osobní přepravy. Nájemci ve Favoriten mají pocházet z různých sociálních skupin. Rakouská metropole se snaží, aby nedocházelo k vytváření čtvrtí s monotónní skupinou obyvatel. "Ve Vídni žije 60 procent lidí v bytech, které jsou podporovány městem," říká Klemens Himpele, vedoucí magistrátního odboru pro hospodářství, práci a statistiku města Vídně.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.