Spolu s manželkou sní Jiří Drahoš, předseda Akademie věd ČR, o Islandu. Oba tento ostrov láká, a tak tam jednou, "až bude čas", společně vyrazí. Zatím se spíš rádi vracejí na místa už objevená a zamilovaná.

"V určitém věku si člověk uvědomí, že už nestihne zcestovat všechno, tak nám nevadí se vrátit na hezká místa. Třeba ve Florencii jsem byl mnohokrát a stále tam nalézám nová krásná zákoutí," míní Drahoš. Právě Itálie je pro oba tím nejoblíbenějším územím. "Byli jsme v Římě, Florencii, Neapoli, na Capri, Sicílii, v Toskánsku, na Amalfinském pobřeží jsme byli snad třikrát a ještě nás neomrzelo. Kdybychom tam mohli odjet hned teď, tak zabalíme a jedeme." Mimo Evropu byl Drahoš třeba v Japonsku asi patnáctkrát, ale tam by už nyní narychlo jen tak neodletěl. "Za akademické a grantové peníze létáme economy třídou. Chápu, že někdo menší sklopí sedadlo a spí, ale já měřím 186 centimetrů a takové dlouhé cesty nejsou příjemné," tvrdí.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.