Kritika není osobní útok, připomíná pravidelně svým podřízeným jeden z českých manažerů. Musí, protože hodnotit své kolegy, nadřízené i podřízené Češi neumějí. Stejně jako mají obrovský problém ohodnotit sami sebe. Neumí to, přestože pod vlivem zahraničních korporací musí často vyplňovat množství dotazníků, jejichž účelem není nic jiného než hodnocení lidí, s nimiž pracují. Vyplňování se ovšem provádí čistě formálně, jediným cílem je nikoho nenaštvat.

Hodnocení sebe i ostatních se člověk musí učit. I proto opět přišlo doporučení do českých škol, aby se učitelé nesoustřeďovali pouze na známkování, ale na celkové hodnocení, kam patří i to, zda dítě umí posoudit sebe a ostatní. Některé školy s tím problém nemají, mnozí učitelé k tomu ovšem přistupují tak nějak formálně, ve stylu korporátního "hlavně ať je vyplněno".

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru