Novou předsedkyní nejvýznamnější vědecké instituce v Česku se stane biochemička Eva Zažímalová. Přihlásila se jako jediná kandidátka a měla podporu většiny ústavů.

Volební sněm ji tak ve čtvrtek zvolil šéfkou Akademie věd. Definitivně její převzetí úřadu potvrdí jmenováním prezident Miloš Zeman.

"Ke kandidatuře mě přiměli kolegové, definitivně mě přesvědčila až velká podpora ústavů," říká Zažímalová. Podle odcházejícího šéfa akademie Jiřího Drahoše je velmi pracovitá a zkušená. "Všechny úkoly, na kterých pracovala, zvládla na výbornou," popisuje Drahoš.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.