Boxem nazvaným Už je to napořád 2000-2012 kompletuje zpěvák Michal Prokop svou albovou tvorbu. Nahrávku představí tuto středu 21. prosince ve Foru Karlín, kde v pražské premiéře zazní epická skladba Město ER v podání Karlovarského symfonického orchestru.

Role kmotra boxsetu se ujme zpěvák a kytarista Michal Ambrož, nejznámější jako frontman skupin Jasná páka, Hudba Praha a Divoký srdce.

"Komplet šesti CD pokrývá období od Prokopova pěveckého restartu po politické kariéře až do zatím posledního alba Sto roků na cestě," uvedl Lukáš Kadeřábek ze Supraphonu, který boxset vydal.

"Podařil se mi už druhý comeback v životě, navíc ve věku, kdy už obvykle člověk v naší branži žije spíš z těch osvědčených 'tutovek' z minulých dekád," popsal Prokop období let 2000 až 2012.

"Pro mě to je úžasný a nečekaný pocit, když se ukázalo po tom všem, čím jsem v životě prošel, že právě hudba je to nejvíc, čím mě pánbůh mohl obdarovat," dodal.

Michal Prokop roku 1963 založil skupinu Framus Five. Po sametové revoluci působil v politice, byl poslancem a náměstkem ministra kultury. Předloni odmítl nabídku kandidovat za TOP 09 do Senátu. Byl ředitelem projektu Praha – Evropské město kultury roku 2000.

Podle Prokopa by spojení jeho kapely se symfonickým orchestrem, ke kterému dojde ve středu ve Foru Karlín, mohlo pokračovat. "Zájem o tohle představení je ještě v Brně a možná i jinde v příštím roce, kdy oslavíme sté výročí narození Josefa Kainara, který napsal text k Městu ER. Ale je to složité organizačně i ekonomicky, je to výjimečná záležitost, solitér, který se nedá hrát běžně," podotkl Prokop.

Nová kolekce šesti CD navazuje na úspěšnou předchozí sestavu starších alb, jež vyšla pod názvem Pořád to platí 1968-1989.

Kromě obligátních základních údajů ke všem obsaženým nahrávkám je zajímavým a z pohledu fanouška také vděčným bonusem bilanční rozhovor Michala Prokopa s publicistou Ondřejem Bezrem. Ten rámuje Prokopovy osudy v hudebních, společenských i osobních souvislostech.

"Jsem z generace, pro kterou byly gramofonové desky, ať už ty původní vinylové, nebo později kazety a CD, něčím podobným jako knížky v knihovně. Dnes vidíme návrat vinylu, i když jde spíš o sběratelskou raritu, ale hmotná podoba hudby i pro mě něco představuje. Něco, co není jen spotřebním zbožím," dodal zpěvák.