Česká televize v pondělí 13. března odvysílá první díl druhé řady kriminálního seriálu Labyrint. Na obrazovce se vedle herce Jiřího Langmajera nově objeví Tatiana Vilhelmová či Jan Hájek. Seriál opět natočil Jiří Strach podle scénáře Petra Hudského.

V dalších rolích se představí Miroslav Donutil, Zuzana Kajnarová, Jiří Dvořák, Miroslav Táborský, Viktor Preiss či Alois Švehlík.

Druhá řada začíná v lese nedaleko Brna, kde detektivové naleznou tělo dívky, která zemřela brutálním a trýznivým způsobem.

Vyšetřování je dostává do labyrintu napínavých událostí a vede ke skupině lidí, kteří se ničeho nebojí a nic je nezastaví.

"Můj hrdina se v pokračování nijak nezměnil, není důvod, aby tomu bylo jinak," říká herec Langmajer.

Jeho samotného prý kriminální žánr na obrazovce nepřitahuje. "Jsem dost úzkostlivý člověk a dívat se na nějaké záhady by mi způsobilo nespavost. Pokud něco sleduji, jsou to přírodopisné snímky," vysvětlil herec, který si tak akční scény kompenzoval pořadem Čtení do ouška pro dětský kanál České televize.

Režisér Strach, který je právě v zahraničí, se k Labyrintu vrátil rád. Už proto, že kombinace thrilleru a detektivky je podle něj v Česku opomíjený filmový tvar a na první úspěšné sérii si ověřil, že diváka baví.

To, že mysteria Stracha přitahují, potvrdily již jeho televizní snímky Ďáblova lest a Ztracená brána. Druhou řadu Labyrintu režisér opět natáčel pět měsíců na jižní Moravě, například v Moravských Knínicích, na Znojemsku, zřícenině Templštejn a v Olomouci.

První řadu Labyrintu sledoval více než milion diváků u obrazovek, dalších 300 tisíc na iVysílání České televize.

"Zjistili jsme, že diváci pozitivně přijímají i jiný formát kriminálky, než jsou klasické epizodické detektivky. U první série jsme s napětím očekávali, zda bude diváky bavit čekat sedm dílů na to, až se dozvědí, kdo je pachatelem," uvedla producentka Labyrintu Jiřina Budíková.

Druhá série opět použila stejný způsob vyprávění, kdy se jeden hlavní případ řeší v průběhu všech sedmi dílů. Na ten se však nabalily další události i z prostředí lobbistů, advokátů a politiky. Víc prostoru dostali herci z Brna.

"První série byla prodána na Slovensko, do Polska a Nizozemska. Navíc formát scénáře koupili v USA, což není v našem prostředí obvyklé," řekla producentka.

Žánr krimi v posledních letech v tuzemských televizích zdomácněl. Seriál Temný kraj vrcholí na Primě, zatímco na veřejnoprávní obrazovce se završila série Svět pod hlavou.

Prima zařadila V.I.P. vraždy a uvedla projekty Mordparta a Polda. Nova, která počítá s pokračováním úspěšné Policie Modrava, dostala nabídku od Josefa Klímy, Radka Johna a Janka Kroupy na seriál vycházející z pořadu Na vlastní oči.

Související