Nejoblíbenějším předmětem v mém bytě je velký minimalistický jídelní stůl od Maartena van Severena z neopracovaného hliníku. U něj s rodinou jíme, potkáváme se, pracujeme, scházíme se s přáteli, bavíme se a hádáme.
www.maartenvanseveren.be

Nejzajímavější dárek, který jsem někomu dal, je asi malá kniha básní, kterou jsem nechal vydat své ženě kdysi k narozeninám. Napsal jsem je v mládí a doplnil je ilustracemi našich dětí, když byly ještě malé.

Nejzajímavější dárek, který jsem dostal, je urna od Olgoj Chorchoj. Je nejen velmi praktická, ale i krásná. Zamiloval jsem si také set táců z masivního dřeva od Javoriny pro dánskou značku Woud. Na první pohled mohou působit obyčejně, ale esteticky jsou nesmírně povedené a přitom skvělé pro běžné používání.
www.woud.dk

Kdybych měl celý život prožít v interiéru od jednoho architekta, bylo by to hodně těžké vybírání. Ze strategických důvodů vynechám české tvůrce. Kdybych stavěl dům, oslovil bych švýcarského architekta Petera Zumthora nebo Tadaa Andóa, jenž navrhuje minimalistické spirituální prostory. Minimalismus mi vyhovuje − pro odpočinek potřebuju kolem sebe co nejméně věcí.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.