Na letošním ročníku festivalu Beats for Love v Ostravě vystoupí legenda taneční hudby Fatboy Slim. Pořadatelé slibují větší areál, který pojme až 40 tisíc návštěvníků, i obří hlavní scénu.

Největší akce svého druhu ve střední a východní Evropě se v industriálním prostředí Dolních Vítkovic uskuteční od 5. do 8. července, uvedl za organizátory Kamil Rudolf.

Fatboy Slim patří společně s The Prodigy nebo The Chemical Brothers k průkopníkům a zakladatelům taneční hudby. Je tvůrcem hitů Praise You nebo Right Here Right Now.

Klipy k písním Praise You a Weapon of Choice získaly několik hudebních cen televize MTV.

"Fatboy Slim obdržel Ivor Novello Award za celoživotní přínos hudbě. Jeho vystoupení na pláži v rodném Brightonu přilákalo více než 250 tisíc lidí, a zařadilo se tak mezi největší taneční akce na světě," připomněl Rudolf.

Pořadatelé s manažery Fatboy Slima jednali tři roky. A posledních pět měsíců trvala finální fáze vyjednávání.

Do Ostravy hudebník přiletí pravděpodobně soukromým letadlem. "Jinak nemá další přehnané požadavky," uvedl Jiří Ramík z produkce festivalu.

Podle něj Fatboy Slim v Česku vystupoval jen jednou, kromě toho jednou hrál na Slovensku. "Pro Moravu to bude premiéra," dodal Ramík.

Fatboy Slim vystoupí na úplně nové hlavní scéně, s plochou pro posluchače okolo 20 tisíc metrů čtverečních.

Festivalový areál se rozroste o novou obří hlavní plochu hlavně proto, aby se neopakovala situace z loňského roku, kdy pořadatelé v pátek ohlásili, že je vyprodáno. Nová kapacita před hlavním pódiem je teď zhruba 40 tisíc fanoušků.

Festival Beats for Love nabídne téměř 400 umělců z celého světa, kteří vystoupí na 13 pódiích. Vystoupí Zardonic, Tom Staar, Kideko a Ben Long z Velké Británie nebo Eric Sneo z Německa.

Na festivalu se poprvé ukáže český raper Marpo se svou kapelou Troublegang či vokalisté Deadly Hunta, Eva Lazarus a Jamie Irie z Anglie.

Související