Horní část pražského Žižkova protínají strmé uličky, ve kterých najdete směsici podniků od kaváren a barů až po zastavárny a nonstopy ukryté ve sklepeních činžáků. Takovou ulicí je i Vlkova, v níž jsou v přízemí domu s číslem 26 jedny dveře téměř stále otevřené – náhodným kolemjdoucím, zákazníkům, kreativcům i těm, kteří prostě jen chtějí přiložit ruku k dílu. Vítejte v Moderním ateliéru recyklovaného skla.

Ve dvoupokojovém ateliéru je navzdory letnímu počasí příjemně chladno. Panuje tady na první pohled nepořádek, který však trojice umělců vysvětluje svérázně. "To je náš cíl, vytvářet příjemnou atmosféru," říká Jan Jenq, který spolu s Jiřím Braunerem a Alešem Černým MARS před rokem založil.

"Dohromady nás propojil Aleš, který je původně kovář a současně nadšenec do recyklace všeho druhu. Přes různé materiály se dostal až ke sklu," pokračuje Jan Jenq, který se zaměřuje na mozaiky. S Jiřím Braunerem a Alešem Černým jako první zakázku vytvořili skleněný obklad na venkovní roh pro pražskou restauraci Osteria il Piano.MARS

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.