Vystudoval design hraček na Střední uměleckoprůmyslové škole v Praze a grafický design na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. K hračkám se ale oklikou vrátil, při jejich výrobě mladý designér zužitkoval odpad, který vzniká při výrobě českých vířivek.

Na úvod se zeptám: Co je pro vás vlastně design?

To je dobrá otázka. Přemýšlím, jestli jsem si na ni někdy zformuloval odpověď. Nabízí se ohraná definice o propojování estetiky a funkčnosti, ale myslím, že moje měřítko designu je trochu jiné. Užité umění by mělo esteticky kultivovat společnost. Líbí se mi, jak ve Skandinávii dokázali design přivést do normálního života. V Kodani design nevnímáte jako něco výjimečného. Je ho tam na každém kroku tolik, že už tvoří kolorit města, který má samozřejmě vliv na kvalitu života tamních obyvatel. Designem pro mě není například nábytek z palet. Mám smíšený pocit ohledně celého toho DIY trendu. Do It Yourself design (doslovně "udělej si sám", pozn. red.) vnímám jako něco pozitivního, co bylo znásilněno mainstreamem. Původní myšlenka, kdy zrecyklujete něco nepotřebného, se přetransformovala do toho, že jsou firmy, které vám z nových fošen vyrobí palety a z nich následně sedačku. To mi připadá scestné.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.