Stát se sám sobě šéfem. Přesně takovou motivaci měl před šesti lety Tomáš Brebeck, který založil společnost Brebeck Composite. Jeho cílem bylo vybudovat úspěšnou firmu na výrobu karbonových dílů. A to se povedlo. Ve čtvrtek jeho společnost zvítězila v Moravskoslezském kraji v regionálním kole soutěže Firma roku. Porotci ocenili cestu, kterou firma za šest let existence ušla.

"Jednoznačně mě zaujal příběh. S německým nápadem se nebáli přijít, prosadit se a podnikat v České republice. Firma dodává renomovaným automobilkám, jako je Porsche a BMW, v leteckém průmyslu Boeingu a Airbusu. Pokud poletím letadlem, budu vědět, že díly se vyrábí na severní Moravě," zhodnotil volbu člen poroty Kamil Homola z firmy Vodafone Czech Republic.

V článku se dále dozvíte

  • Hospodářské noviny pokračují ve vyhlašování jednotlivých kol soutěží Vodafone Firma roku 2017 a Česká spořitelna Živnostník roku 2017.
  • V Moravskoslezském kraji zvítězil mezi firmami výrobce komponentů pro automobilový a letecký průmysl Brebeck Composite. Živnostníkem roku se stal kamnář Jan Křivonožka.
  • Slavnostní vyhlášení celostátních výsledků proběhne v prosinci.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru