Ostré podzimní slunce se opírá do pestře zbarvených listů stromů na březích Berounky. Vysoké jezy, výhled na místní zámek i pohled na lokálku a vyhlášenou železniční stanici, kterou toho času obývá hospůdka vedená hercem Tomášem Hanákem, stojí za návštěvu už nyní. A co teprve za pár let, až zdejší sklárna dokončí svoji plánovanou "rehabilitaci". Má se stát podobným magnetem pro turisty na krátký výlet mimo Prahu jako třeba Kutná Hora nebo Poděbrady.

Jsme v Nižboru kousek od Berouna. Majitelem zdejšího sklářského komplexu je Martin Wichterle, ředitelkou Simona Prokopová (za svobodna Rücklová), která je přímou pokračovatelkou rodinné tradice − konkrétně je pátou generací šéfů zdejšího sklářského provozu z rodu Rücklů, přičemž ve sklářství působili předkové už od 17. století. Oba mluví o rehabilitaci, protože jim dnešní sklárna připomíná pacienta. Na začátku příštího roku prý opustí přístroje, pak vyjde z "jipky" a nakonec jej na vozíčku propustí z nemocnice, shodují se naši průvodci.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru