17. listopad 1989, den, kdy se v Československu začal hroutit komunismus, dávno žije vlastním životem. O připomenutí minulosti, o níž navíc nikdo přesně neví, jak se odehrála, jde jen málo. Při rok co rok spektakulárnějších oslavách jde hlavně o dnešní politiku. Pro pražskou mládež a vysokoškoláky to je třeba příležitost vyjádřit obavy ze vzdalování se Evropské unii. Návrat do Evropy ostatně byl jedním z hesel listopadových demonstrací před 28 lety. Hesel a slibů ale bylo více a vzpomínka na ně bývá příčinou frustrace a slov o "ukradené revoluci". Problémem ovšem je, že představu o tom, co bylo ukradeno, má každý Čech jinou. Podle obsahu peněženky, postavení, rodinné výchovy nebo věku. Stejně jako o té politice.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.