Možná si myslíte, že Santa Claus se v tuhle dobu vánoční rozvaluje na kozlíku saní tažených párem sobů a rozhazuje dárky nalevo napravo. Pokud si to myslíte, je to tím, že se díváte málo na televizi. Jinak byste věděli, že jeho místo je za volantem červeného náklaďáku Coca-Coly a při troše štěstí byste na něho mohli narazit taky. Štěstí, nebo smůly, jak se to vezme.

Jako například Ferda Čumkarta, bezdomovec, za stara by se řeklo tulák. Stál takhle jednou večer na zastávce autobusu, v půli prosince to bylo. Chtěl se v autobusu ohřát. Kouká, vidí, že jede něco velkého, mávne a on mu zastavil červený náklaďák a za volantem tlusťoch s bílým plnovousem, v kožichu. A že aby nastoupil, řekl mu ten tlusťoch a dobrotivě se usmíval. Ferda nalez, krásně tam měl ten děda teplo. To mu zvedlo náladu a hned začal tu svoji, jako vždycky, když potkal někoho nového, tu svoji o pohlednici.

Přečtěte si další vánoční povídky

Petr Stančík: Genetika bramborových salátů (s fotografií Dity Pepe)

Miloš Urban: Kometa (s fotografií Sáry Saudkové)

Iva Pekárková: Děvčeti se musí (s fotografií Honzy Mudry)

Emil Hakl: Advent forever (s fotografií Petra Jedináka)

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.