S tím, jak se blíží první kolo prezidentských voleb, se Miloš Zeman snaží působit státnicky a vyhýbat se kontroverzím, které mu ubírají na popularitě. Přesně v takovém duchu se neslo i jeho včerejší vánoční poselství − optimismus říznutý mírnou skepsí, jeden povinný bonmot o tom, že nadbyteční státní úředníci by měli nastoupit do firem lačnících po zaměstnancích, skromná adorace vládních ambicí Andreje Babiše a výzva k jejich toleranci. Opět přišlo doporučení Evropské unii, že si má lépe hlídat své hranice, a NATO, aby se více věnovalo boji s islámským terorismem (Islámský stát už Zemanův favorit Vladimir Putin označil za poražený).

"Nemáme se za co stydět, je mnoho věcí, na které můžeme být hrdí," povzbuzoval prezident ve svém posledním proslovu během končícího pětiletého mandátu. Během řeči zopakoval, že Česko je premiantem EU v nízké míře nezaměstnanosti, v růstu ekonomiky, v bezpečnosti, pochválil, že začaly růst platy.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.