Bylo toho dost, co mi v minulých dnech zvedalo hladinu adrenalinu v krvi - a někdy i žaludek… Nepěknými osobními prožitky a náladami ale netřeba dále kontaminovat veřejný prostor. Nicméně jednu brutální invektivu nemohu přejít mlčky – volá přímo do nebes a po hlasitém protestu.

Ano, jde o první tiskovou konferenci Andreje Babiše po vyhlášení výsledků prezidentských voleb v sobotu, 27.ledna. Jeho nechutně gradující slovní šarvátku s Emmou Smetanovou, reportérkou internetové televize DVTV, sledovaly v přímém přenosu statisíce lidí. Když vysoký politik pořádá tiskovou konferenci, musí počítat s tím, že mu (někteří) novináři budou klást nepříjemné otázky a připomínat minulé postoje a názory.

Připomeňme si i my: „Vzhledem k tomu výsledku, litujete svých slov o tom, že by se měl Miloš Zeman zbavit svých nejbližších spolupracovníků?“ ptá se poťouchle Emma Smetana. Na poťouchlost má novinář právo, že? Má přímo v popisu práce všemi legálními prostředky zkoumat integritu politiků a jejich hodnotové orientace, obnažovat jejich skutečné názory a postoje.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru