Mediální skupina CME, do které patří i televize Nova, zveřejnila velmi slušné výsledky. Provozní zisk OIBDA se díky zrychlujícímu růstu reklamních trhů a oslabujícímu dolaru zvýšil o více než čtvrtinu. Očekávání investorů ale byla nastavena relativně vysoko, a tak byla reakce trhu relativně vlažná.

Skupině pomáhá výrazný růst zisků v Rumunsku a Bulharsku, který by měl pokračovat i letos. I na základě toho společnost zveřejnila velmi pozitivní výhled, který při stabilním měnovém kurzu počítá letos s růstem provozního zisku o další čtvrtinu na více než 200 milionů dolarů. Růst zisku a snížení úrokových nákladů povede k růstu volné hotovosti pro akcionáře o více než třetinu. Další hotovost společnost získá konverzí warrantů (cenné papíry podobné opcím) a z aktuálně probíhajícího prodeje svých aktivit v Chorvatsku a Slovinsku.

Zatím jste si přečetli 70 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru