Stalo se poprvé, že se na první místo ankety Zákon roku dostal "negativní počin". Zvítězil loňský zásah Ústavního soudu do systému elektronické evidence tržeb (EET) − tedy zrušení části zákona.

Ústavní soud zasáhl do diskuse o míře zatížení podnikatelů různými administrativními povinnostmi. "Nález zřejmě ovlivní podnikatelské prostředí nejen proto, že z EET zatím vyřadil třetí a čtvrtou vlnu podnikatelů nebo bezhotovostní platby. Nabádá totiž obecně zákonodárce k tomu, aby při budoucí regulaci podnikatelů postupovali uvážlivěji," stálo ve zdůvodnění nominace předpisu, který získal více než třetinu všech hlasů. Pro zákon hlasovala jak většina anketou oslovených podnikatelů, tak právníci a daňoví poradci, neziskový sektor a novináři. Vloni se přitom na celkové druhé místo ankety dostal samotný zákon o EET.

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.