Letošní filmový festival v Cannes poznamenala soudní pře. Pařížský soud rozhoduje, jestli může být během festivalu představen dlouho očekávaný film Muž, který zabil Dona Quijota, který natočil režisér Terry Gilliam známý z britské komediální skupiny Monty Python. Informovala o tom agentura AP.

Pondělní soudní slyšení se koná pouhý den před zahájením festivalu na francouzské Riviéře. Gilliamův film by měl festival 19. května uzavřít.

Portugalský filmový producent Paulo Branco, který zpočátku na filmu s Gilliamem spolupracoval, ale tvrdí, že vlastní práva ke snímku, a požaduje po organizátorech festivalu, aby film nepromítali. Gilliam se těmto tvrzením brání.

Film Muž, který zabil Dona Quijota doprovázejí problémy již od počátku natáčení. Nejdříve šlo o potíže s produkcí, pak s financemi a nakonec i právní problémy. Ve snímku, který se natáčel 17 let, hrají mimo jiné Adam Driver a Stellan Skarsgard. Film vychází z klasického španělského románu o Donu Quijotovi od Miguela de Cervantese.

Zatím jste si přečetli 100 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.