Twitterový účet Skupiny Šuman, na kterém se před rokem začaly objevovat tajně pořízené nahrávky nynějšího premiéra Andreje Babiše určené k jeho diskreditaci, ovládalo podle zjištění serveru Aktuálně.cz a týdeníku Respekt několik lidí včetně novináře Marka Přibila. 

Aktuálně.cz se podařilo kontaktovat muže, který v roce 2016 profil na Twitteru založil. Jedná se o muže, který se představuje jako Jan Zástřešek a tvrdí o sobě, že je hacker. Že by se podílel na zveřejňování kompromitujících materiálů, odmítá, hovoří však o tom, že je součástí "soukolí".

Zástřešek tvrdí, že nad profilem na půl roku ztratil kontrolu. Stalo se tak údajně právě v době, kdy docházelo ke zveřejňování nahrávek s nynějším premiérem Andrejem Babišem. Zda zná jména lidí, kteří účet v této době ovládali, nechtěl prozradit. 

Později se Zástřešek rozhodl účet zpeněžit a prodal ho novináři Marku Přibilovi, jenž se na nahrávkách s Babišem domlouval na načasování vydání textů, které měly poškodit jeho politické oponenty. Přibil kvůli kauze přišel o práci v MF Dnes. Po získání přístupových údajů novinář všechny příspěvky tohoto účtu smazal.

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.