Již popatnácté se v Praze na Letné chystá oslava nového cirkusu, která v Česku nemá obdoby. Ročně se zde schází desítky tisíc diváků, aby se podívaly na performery z celého světa a na inscenace, které propojují nový cirkus s pohybovým divadlem nezměrným množstvím způsobů.

Zahájení letošního ročníku festivalu se ve středu 15. srpna ujme kanadský režisér Daniel Gulko a s ním více než třicet akrobatů, klaunů, tanečníků a muzikantů z Česka i ze zahraničí. Představení nese název De Nova Stella neboli "nová hvězda" a je inspirováno dílem astronoma Tycha de Braha, který objevil, že nebe není pevné a neměnné, ale že se neustále mění - jako my, jenom v jiném měřítku. "Chci ho pojmout jako můj dopis Praze a skvělému festivalu," říká o představení Gulko, který byl hostem už prvního ročníku Letní Letné.

Už ve čtvrtek 16. srpna - a potom téměř každý den - se představí francouzský soubor Baro d’Evel Cirk Cie se svou očekávanou inscenací Bestias.

Ačkoliv je známo, že se nový cirkus od toho klasického liší mimo jiné tím, že nepracuje se zvířaty, jde zde spíše o přístup k nim. Členové souboru zvířata využívají, přistupují k nim však jako k lidem a dělají z nich rovnocenné herecké partnery. Pak diváka společně dovádí na místo, kde se rozplývají hranice mezi zvířecím a lidským světem. Čtyřnozí, dvounozí i okřídlení umělci ladně propojí realitu a sen. Elegantní tanečníci, zkušení akrobaté, hudebníci a spolu s nimi hrdí koně, rozpustilé andulky i zlomyslná vrána vás vtáhnou do svého světa, ze kterého se už nebudete chtít vrátit zpátky do všední reality.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.