Snad každý kdo se pohybuje ve světě investic, zaslechl v posledních letech pojem „roboadvice“.Roboadvice, tedy automatizované poskládání portfolia pomocí naprogramovaného algoritmu, je trendem v investičním poradenství a správě majetku poslední doby. Způsob poradenství klientům digitalizovanou formou bez nutnosti platit portfolio manažery, analytiky a další správce majetku je nákladově šetrnější. Rovněž bývají použité nízkonákladové instrumenty typu ETF, které ve srovnání s běžnými podílovými fondy kromě nižších nákladů často mohou mít dokonce i vyšší výnosnost.

Vzhledem k výše uvedenému jsou tak tyto formy poskytování investičních služeb schopny ušetřit prostředky klientům a dopomoci jim k vyšším výnosům. Ponechme pro tento článek stranou, jaké jiné možné neblahé důsledky to může mít.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru