Příští ročník festivalu Colours of Ostrava zahájí kapela Florence + The Machine, půjde o první koncert této britské formace v České republice. Informaci uvedl mluvčí akce Jiří Sedlák.

Festival se v Dolních Vítkovicích uskuteční od 17. do 20. července, už dříve pořadatelé avizovali, že hlavní hvězdou bude kapela The Cure.

"O vystoupení Florence + The Machine na našem festivalu jsme se snažili dlouho. Příští rok je to tak pro nás po The Cure další velký splněný sen. Koncerty Florence Welch předchází skvělá pověst, věříme, že na návštěvníky v industriálním areálu Dolních Vítkovic čeká výjimečný hudební zážitek," uvedla ředitelka Colours of Ostrava Zlata Holušová.

Skupina vznikla v jižním Londýně v roce 2007 a od začátku v ní působí po boku Florence Welchové také spoluautorka většiny hitů, hudebnice a producentka Isabella Summersová. I za ni zpěvačka dvakrát přejímala Brit Awards. Čtyři alba, z nichž zatím poslední High as Hope z letošního roku představí kapela právě na Colours of Ostrava.

Osmnáctý ročník festivalu Colours of Ostrava se uskuteční od 17. do 20. července 2019 opět v industriálním areálu ostravských Dolních Vítkovic. Program na 20 scénách nabídne přes 350 programových bodů - vedle koncertů více než 120 zahraničních a domácích kapel také diskuse v rámci mezinárodního fóra Meltingpot, dále divadla, workshopy, filmy, výtvarné instalace a další doprovodné aktivity.

Související