Za virtuální realitou v počítačových hrách nebo simulacích stojí tisíce hodin práce mnoha vývojářů, kteří mimo jiné navrhují 3D renderování, osvětlení a textury. Celý proces jim nyní může ulehčit umělá inteligence.

Americká společnost Nvidia specializující se na výrobu grafických procesorů a mobilních zařízení vyvinula algoritmus umělé inteligence schopný generovat fotorealistické detaily virtuálního světa v reálném čase. Tento nástroj by mohl ovlivnit nejen herní průmysl, kterému ušetří většinu nákladů spojených s vývojem, ale také posloužit při testování robotů a samořídících aut. V reálném světě totiž nelze odhadnout každou situaci, která může eventuálně nastat.

Vývojáři využili strojového učení k identifikaci různých objektů na videích, například budov, stromů a automobilů. Poté přešli k důmyslnější technologii generativních adversiálních sítí (GAN). Ta operuje s hloubkovým učením, které věrně napodobuje fungování lidského mozku při zpracovávání dat i vytváření vzorců rozhodování a může tak napomáhat předvídat některé situace. Cílem bylo vytvořit fotorealistické snímky pro obrysy objektů, které algoritmus vyplní realistickými detaily. Ty je pak možné ručně jednoduše odstraňovat či pozměňovat.

Pro nekomerční uživatele je atraktivní možnost vytváření interaktivních scén založených na skutečných místech nebo simulace tance jejich oblíbených popových hvězd. 

Zbývá vám ještě 60 % článku

Co se dočtete dál

  • Může technologie GAN vytvářet fake news?
  • Jak dlouho stačí umělé inteligenci věrně napodobit pohyb člověka?
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se