Známý twitterový glosátor Žížala, který má přes 18 tisíc sledujících a často trefně komentuje dění ve společnosti a zejména v energetice či finančnictví, prošel nečekanou změnou.

Účet, který odkazoval na satirický seriál Blaník, poslední měsíc naznačoval svůj odchod z Twitteru, když svoje jméno po písmenech zkracoval, až v poslední dny roku zbylo jen Ž.

Místo odchodu se z něj ale úderem silvestrovské půlnoci stal účet podporující kandidátku TOP 09 do voleb do Evropského parlamentu s názvem Spojené síly pro Evropu a podtitulem Podporujeme kandidátku do EP vedenou Jiřím Pospíšilem. Právě jeho fotografie je nyní profilovým obrázkem účtu. Ten odkazuje také na webové stránky TOP 09.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.