Francouzský režisér Luc Besson, autor kultovních snímků Brutální Nikita, Magická hlubina, Atlantis a Leon, napsal scénář k filmu Taxi. Režii tentokrát přenechal Gerardu Piresovi. Společně se jim podařilo poněkud banální příběh ozvláštnit koloritem jihofrancouzského přístavu Marseille, a tím mu vtisknout nový, zajímavý rozměr. 

Samotný příběh je novou variantou akčního filmu na téma, které jsme viděli například ve Smrtonosných zbraních. Vypráví o nesourodé dvojici vyšetřovatelů, které dohromady svede náhoda a vrhne je do nebezpečných situací.
Daniel je poslíček, který roznáší pizzu. Jeho snem je však získat místo taxikáře. Když se mu to povede, stane se postrachem policajtů i zákazníků. Žádná rychlost pro něj není dost velká a žádná pokuta dost vysoká. Emilien je policista a chytá zločince. Na špičkové úrovni ovládá počítačovou techniku, ale se získáním řidičského průkazu má neskutečné potíže. Jednou se úplně náhodou octne v Danielově taxíku.

Shodou okolností je to v okamžiku, kdy se ve městě objeví obávaný gang německých bankovních lupičů. Bezpečnost úspor místních občanů je ohrožena a pověst ctihodných bankovních domů se ocitá zcela v rukou Daniela a Emiliena.

Ve filmu Taxi, jehož je Luc Besson také producentem, hrají v hlavních rolích Samy Naceria a Frederic Diefenthal. Do kin ho uvádí distribuční společnost Bontonfilm.

Související