Osobnost malíře, grafika, dřevorytce a spisovatele Josefa Váchala (1884 - 1969) přitahuje s postupem času stále více pozornosti. Není divu, neboť podobně vyhraněného a originálního tvůrce se zcela univerzálním záběrem tvorby bychom v dějinách českého moderního umění jen těžko hledali.

Váchal dokázal ve svém díle přetavit řadu uměleckých a filozofických vlivů do zcela jedinečného vyjádření. Zbudoval si svůj vlastní svět, jenž se stal nad jiné výmluvným zrcadlem tohoto století, podrobeným neustálým atakům autorova sarkasmu, černého humoru i spiritistických a mystických vhledů pod povrch konvenční reality.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.