Nakladatelství Mladá fronta, Zastupitelstvo hl. m. Prahy a Kolegium pro podporu nezávislé vědy, umění a vzdělání vyhlašují dvanáctý ročník Ceny Jiřího Ortena. Cena je určena autorovi prozaického či básnického díla napsaného v českém jazyce.

Podmínkou účasti je, že autorovi v době dokončení díla nesmí být více než třicet let a že nominované dílo bylo otištěno v knižní podobě (třeba i chystané) nebo časopisecky dvanáct měsíců před uzávěrkou, která je stanovena na 26. června. Návrhy zasílají nakladatelé, redakce médií a veřejné knihovny do sekretariátu pražského nakladatelství Mladá fronta. 

Další události dne

Valkýra Richarda Wagnera bude dnes koncertantně provedena ve Státní opeře Praha. Hudební nastudování je dílem dirigenta bayreuthských festivalů Hanse Wallata. Účinkují sólisté a orchestr Státní opery i zahraniční hosté. Začátek mimořádně v 17.30. Další představení je naplánováno na čtvrtek 4. června.

Autorský existenciální kabaret Františky Mikešové a Renaty Bulvové Ženy v míru lze dnes zhlédnout v prostorách Eliadovy knihovny v pražském Divadle Na zábradlí. Začátek v 19 hodin.

Dítě v Dlouhé, divadelní festival pro děti a jejich dospělé, pokračuje dnes mj. pražskou premiérou představení Kytice, kterou podle Karla Jaromíra Erbena nastudovalo liberecké Naivní divadlo.

Dětský den v pražské vile Portheimka, sídle Rádia Classic FM, začíná dnes ve 14.45. Odpoledni soutěží, her, hudby a autogramiád známých ilustrátorů dětských knih bude ve 14 hodin předcházet vernisáž výstavy dětských kreseb Namaluj si hudbu.

Volný vstup budou mít dnes děti do všech expozic a na všechny výstavy v Českokrumlovském muzeu. Pro zájemce bude na výstavě loutek promítán videozáznam filmu Mistr o řezbáři Karlu Krobovi z Vyššího Brodu. V 17 hodin bude zahájena výstava prací žáků výtvarného oboru Základní umělecké školy v Českém Krumlově.

Derniéra tragikomedie podle Hrabalových Ostře sledovaných vlaků je dnes připravena v libereckém malém divadle. Šaldovo divadlo uvádí Frimlovu operetu Rose Marie.
(ma, čtk)

Související